fbpx
presmont@presmont.sk

Nakladač Novotný B861

Nakladač Novotný B861

Cena na dopyt

Šmykom riadené nakladače Novotný „BOBEK“ sú určené pre práce v najrôznejších odvetviach stavebníctva a poľnohospodárstva. Pre svoje vysoké manévrovacie schopnosti sa tieto nakladače uplatňujú pri pracovne náročných úpravách terénov, prípravách terénu pre stavby, nakladanie a premiestňovanie materiálu, vykonávanie výkopov, zdvíhanie nákladov napr. Paliet atď. Možnosť prihlásiť na SK ŠPZ,IHNEĎ K ODBERU 

Katalógové číslo: Novotny B861 Kategórie: Značky: ,

Šmykom riadený nakladač NOVOTNÝ B861 od českého výrobcu Strojírna Novotný, má výbornú obratnosť. Jeho prednosťou je výkonný a úsporný motor FPT, vysoká nosnosť a užitočné zaťaženie. Je predurčený na práce v najrôznejších odvetviach poľnohospodárstva a stavebníctva.

Nakladač je vybavený kvalitným hydraulickým systémom REXROTH a pracuje spoľahlivo aj v tých najťažších pracovných podmienkach. Môže byť na požiadavku vybavený aj zosilneným hydraulickým okruhom POWERFLOW.

Nakladač je vybavený bezpečnostným systémom, ktorý blokuje hydraulický ovládací okruh (pri súčasnom zabrzdení hydromotorov) zdvihnutím závory v kabíne.

Dvojitá filtrácia hydraulického oleja s neustálou elektronickou kontrolou čistoty hydraulických filtrov, je dôležitým predpokladom pre bezporuchovú prevádzku a predĺženie životnosti nakladača. Vyrovnávanie lopaty pri zdvíhaní výložníka je automatické, pomocou vyrovnávacieho bloku.

Jedinečnou prednosťou nakladača je jeho ovládanie. Všetky pohyby nakladača, vrátane ovládania výložníku a lopaty, prípadne prídavneho zariadenia, sa zaisťuje pomocou križových ovládačov s ergonomickými rukoväťmi. Ovládanie je úplne jednoduché a nevyžaduje veľkú silu, tým odstraňuje únavu obsluhy pri tejto činnosti. Naviac vďaka vyrovnávaciemu bloku vyrovnáva lopatu pri zdvíhaní výložníka automaticky.

Pomocou jednoduchého systému rýchloupínania je možné k nemu ľahko a rýchlo pripájať a aj uvoľňovať rôzne prídavné zariadenia , ktorá značne rozširujú jeho využiteľnosť. Pri použití rozsiahleho sortimentu prídavných zariadení sa tento stroj stáva skutočne všestranným. Možno ho použiť na nakladanie a premiestňovanie sypkých materiálov, výkopy, skrývku zeminy, vyrovnávanie terénu, rozrušovanie asfaltu a betónu, zdvíhanie paliet, balíkov slamy, sena, tiež je vhodný na manipuláciu s podstielkou a maštaľným hnojom v ustajňovacích priestoroch.

Výhodou nakladača je aj cena a dostupnosť náhradných dielov, nakoľko veľké mnoźstvo dielov máme skladom ihned k dispozícií.

K nakladačom NOVOTNÝ dodávame širokú škálu prídavných zariadení. Nakladače sú vybavené rýchloupínačom, ktorý je kompatibilný so všetkými prídavnými zariadeniami, ktoré sa používajú na nakladačoch UNC-060, UNC-061 a LOCUST.

K nakladačom ponúkame aj prívesy a prepravníky na prepravu týchto strojov, pneumatiky rôznych značiek pre to správne obutie, náhradné diely na nakladače, zametacie zariadenia, radlice na sneh a iné.

Možnosť prihlásiť na SK ŠPZ – nakladač má Technický preukaz.

Záruka 24 mesiacov

Nakladač máme na sklade, to znamená ihneď k odberu, prípadne sa môžte naň prísť osobne pozrieť.

Ponúkame aj možnosť kúpy na LEASING.

Typ nakladača B861 B961
Prevádzková hmotnosť (kg) 3.350 3580
Nosnosť – užitočné zaťaženie (kg) 1.000 1.090 (*1.200)
Preklápacie zaťaźenie (kg) 2.080 2.185
Objem základnej lopaty (m3) 0,53 0,60
Objem lopát podľa potrieb uživateľa (m3) 0,53 – 0,80 0,6 – 0,9
Max. hnacia sila (kN) 29 32
Zdvihacia sila (kN) 21,3 29,6
Trhacia sila (kN) 21,3 28,7
Max. rýchlosť nakladača (km/h)  12 (18) 12,5 (18,5)
Konštrukcia kabíny ROPS/FOPS ROPS/FOPS
Vyrovnávanie polohy pracovného zariadenia hydraulické hydraulické
Motor FPT/F34 FPT/F34
Výkon motoru (kW) 43 55
Pracovná, ovládacia a pojazdová hydraulika Bosch/Rexroth Bosch/Rexroth
Objem valcov (cm3)  3.261 3.261

Ďalšie informácie

Prevádzková hmotnosť

3350 kg

Nosnosť (užitočné zaťaženie)

1000 kg

Preklápacie zaťaženie

2080 kg

Objem základnej lopaty

0,53 m3

Objem lopát podľa potreby

0,53 m3 – 0,80 m3

Max. hnacia sila

29 kN

Zdvíhacia sila

21,3 kN

Trhacia sila

21,3 kN

Max. rýchlosť nakladača

12 km/h (na požiadavku 18 km/h)

Konštrukcia kabíny

ROPS/FOPS

Vyrovnávanie polohy pracovného zariadenia

Hydraulické

Motor - výrobca

FPT

Typ - model

F34

Max. výkon motora

43 kW

Emisná norma

Euro 6